Turystyka

Informacje

 

Karpacz to miasto wyjątkowo bogate w atrakcje turystyczne. Atrakcyjna lokalizacja sprawia, że zarówno zimą, jak i latem przyciąga rzesze odwiedzających. Na amatorów białego szaleństwa czekają imponujące ośrodki narciarskie,(m.in. kompleks narciarski Kopa) oraz skocznie narciarskie (m.in Orlinek).

Również latem w Karpaczu nie brakuje atrakcji. Uwagę turystów niezmiennie przyciąga imponujący Dziki Wodospad, który powstał na skutek spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. Zwiedzający nie pozostają także obojętni na piękno majestatycznego szczytu Śnieżki oraz skał – m.in. Słonecznika i Pielgrzymów.
Amatorzy mocnych wrażeń również znajdą coś dla siebie – z myślą o nich powstał Park Linowy, w którym znaleźć można tor przeszkód złożony z mostów, kładek, belek, siatek oraz zjazdu na linie, czyli tzw. tyrolki. Alternatywą dla niego jest letni tor saneczkowy, na którym śmiałkowie mogą rozpędzić się do prędkości nawet 35 km/h!
Gdy pogoda przestaje dopisywać, w Karpaczu nadal nie sposób się nudzić. Muzeum Zabawek powstałe na bazie kolekcji Henryka Tomaszewskiego pozwoli na nostalgiczną wędrówkę w czasy dzieciństwa. Równie fascynujące są zbiory zgromadzone w Muzeum Sportu i Turystyki. Największą atrakcją okolicy jest jednak kościół Wang – jedyna poza Norwegią świątynia tego typu, której architektura łączy elementy ludowej sztuki nordyckiej ze sztuką romańską. Kościół ten został zbudowany na przełomie XII i XIII wieku.

W okresie wakacyjnym na odwiedzających Karpacz czeka mnóstwo wydarzeń kulturalnych, takich jak Noc Świętojańska pod Wodospadem, Festiwal „Soliści Europy w Krainie Ducha Gór”, European Voice and Music Festival, Gitarą i Piórem, Ślad Zdobywców, Muzyczny Ogród Liczyrzepy, czy Zlot Zabytkowych Pojazdów Pożarniczych. Zimą warto wybrać się na jeden z koncertów w Świątyni Wang, ważnym wydarzeniem jest też Karkonoski Turniej Szachowy. Po długim dniu zwiedzenia warto skorzystać z oferty gastronomicznej Karpacza – znajdziemy tu zarówno lokale z obsługa kelnerską, jak i bistra, w których zjemy szybko, smacznie i niedrogo. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy kuchni włoskiej, jak i lokalnych specjałów, takich jak kapustnica karpaczańska z żeberkami wieprzowymi.
Życie nocne w Karpaczu odpowiada potrzebom ludzi w każdym wieku. Młodsi mogą wybrać się do jednego z klubów lub pubów, zaś z myślą o dojrzałych turystach powstało wiele dancingów oraz dyskotek dorosłego człowieka.

Po mieście można poruszać się za pomocą autobusów PKS lub skorzystać z usług jednej z wielu firm transportowych oferujących przejazd busem. W Karpaczu działa też wypożyczalnia samochodów. Rodziny z małymi dziećmi z pewnością ucieszą się z faktu, że powstała tam także wypożyczalna nosidełek, dzięki którym wypoczynek w górach z pociechą nie stanowi już problemu.

 

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem